- CENNY PODARUNEK DLA SZKOŁY
CENNY PODARUNEK DLA SZKOŁY
poniedziałek, 03 czerwiec 2019
W czwartkowe południe 30 maja 2019r. do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przybyli wyjątkowi goście. Dyrektor Maciej Rydzewski i uczniowie z klasy drugiej technikum informatycznego mieli zaszczyt powitać Burmistrza Kalisza Pomorskiego Janusza Garbacza i Radnych Rady Miejskiej z Przewodniczącym Pawłem Kulbackim.Szkoła otrzymała od władz miasta cenny podarunek, jakim jest stacja Smart Station.
Burmistrz Kalisza Pomorskiego i Przewodniczący Rady Miejskiej dokonali uroczystego przekazania sprzętu. Wspólnie z dyrektorem szkoły, w obecności Wiceburmistrza Stanisława Samka, Radnych Rady Miejskiej i Radnych Powiatowych –Haliny Samek i Zbigniewa Chołuja, odsłonili urządzenie, które zostało zainstalowane w łączniku ZSP.
Dyrektor Maciej Rydzewski podziękował Burmistrzowi i Radnym Rady Miejskiej w imieniu swoim, szkolnej społeczności i Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli za bardzo praktyczny podarunek, jakim jest Smart Station. Zapewnił, że umieszczenie cyfrowej budki Smart Station w ZSP w Kaliszu Pomorskim jest dobrym wyborem, a sprzęt będzie z pożytkiem służył uczniom, nauczycielom, mieszkańcom miasta i turystom.
Burmistrz Kalisza Pomorskiego Janusz Garbacz podkreślił, że kaliskie liceum i technikum jest szkołą tak samo ważną dla władz miasta, jak pozostałe placówki, których miasto jest organem prowadzącym, czego dowodem jest stałe wsparcie i pomoc okazywana szkole przez kaliskich samorządowców.
Urządzenie Smart Station umożliwia korzystanie z sieci Wi-Fi. Jest też informatorem miejskim i szkolnym z ekranem dotykowym LCD. Pozwala na ładowanie urządzeń mobilnych zarówno za pośrednictwem kabla USB, jak i indukcyjnie (bezprzewodowo). Okazją do przekazania szkole innowacyjnego prezentu było 20-lecie Samorządu Powiatowego.

Maciej Rydzewski