- Obóz klasy policyjnej w Trójmieście
Obóz klasy policyjnej w Trójmieście
wtorek, 04 czerwiec 2019
W dniach od 28 do 30 maja 2019r. klasa policyjna 2d wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko i nauczycielem przysposobienia policyjnego Krzysztofem Wójciakiem przebywała na obozie policyjnym w Trójmieście.
We wtorek po zakwaterowaniu w pensjonacie w dzielnicy Oksywie w Gdyni pierwszym punktem programu był wieczorny spacer nad morze. Była chwila na przypomnienie bohaterstwa polskich żołnierzy, którzy we wrześniu 1939r. dzielnie bronili naszego wybrzeża.
Środę rozpoczęliśmy od wizyty w Oddziałach Prewencji Policji na Złotej Karczmie w Gdańsku. Tam młodzież zapoznała się ze specyfiką służby w Oddziałach Prewencji, następnie zwiedziliśmy salę tradycji z ciekawymi eksponatami. W praktycznej części zajęć mogliśmy obejrzeć i sprawdzić sprzęt jakiego używają policjanci z OP, a także wzięliśmy udział w szkoleniu jednego z pododdziałów.
Następnie przemieściliśmy się do centrum Gdańska, gdzie czekał na nas przewodnik który oprowadził nas po pięknym bursztynowym stadionie Energa Gdańsk. Największe wrażenie zrobiły na nas pamiątki z Euro 2012, oraz chwila odpoczynku w loży VIP.
Po powrocie do Gdyni udaliśmy się na stadion miejski, gdzie mogliśmy obejrzeć jeden z meczów odbywającego się w Polsce Mundialu do lat 20, Meksyk- Ekwador. Po meczu jeszcze szybki spacer Skwerem Kościuszki, gdzie zacumowane są m.in. ORP Błyskawica i Dar Młodzieży.
Piękna pogoda sprzyjała w czwartek odwiedzeniu pięknego Sopotu. Następnie w Gdańsku czekała na nas przepiękna starówka. Ale przedtem ostatni punkt szkolenia mundurowego - wizyta w Komendzie Miejskiej Policji. Dla piszącego te słowa to wizyta również sentymentalna, bo tam zaczynał przygodę z mundurem. Po komendzie oprowadzał nas Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku mł. insp. Sylwester Mieszczak. Odwiedziliśmy m.in. stanowisko kierowania, Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych, oraz Kompanię Patrolową.
Ostatnim punktem naszego pobytu w Trójmieście był długo oczekiwany czas wolny na starówce. Tam był czas na zwiedzanie, obiad i zakup pamiątek. Po południu zmęczeni ale pełni wrażeń udaliśmy się w powrotną.
Za pokaz ćwiczeń i możliwość bliższego poznania pracy gdańskich Policjantów serdecznie dziękujemy Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Gdańsku nadinspektorowi Jarosławowi Rzymkowskiego, inspektorowi Piotrowi Saczawie, młodszemu inspektorowi Sylwestrowi Mieszczakowi, starszemu aspirantowi Andrzejowi Sawickiemu oraz aspirantowi Przemysławowi Bielangowi.

Krzysztof Wójciak