- Mistrzostwo powiatu dla piłkarek i piłkarzy z Kalisza Pomorskiego
Mistrzostwo powiatu dla piłkarek i piłkarzy z Kalisza Pomorskiego
czwartek, 21 listopad 2019
W czwartek 14 listopada 2019r. na stadionie miejskim w Kaliszu Pomorskim odbył się turniej piłkarski dla chłopców i dziewcząt w ramach powiatowej Licealiady. W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół ponadpodstawowych z Kalisza Pomorskiego, Czaplinka, Złocieńca i Drawska Pomorskiego. Zarówno w kategorii chłopców, jaki i w kategorii dziewcząt kaliskie drużyny okazały się najlepsze i zwyciężyły w tych zawodach.
Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Drużyna chłopców z ZSP w Kaliszu Pomorskim odniosła zwycięstwa we wszystkich swoich meczach, wygrywając zdecydowanie cały turniej. Warto nadmienić, że było to mistrzostwo zdobyte po raz czwarty z rzędu.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również drużyna dziewcząt z ZSP w Kaliszu Pomorskim, która w meczu decydującym o mistrzostwie powiatu pokonała drużynę dziewcząt z Drawska Pomorskiego 7:1. Dziewczyny mogą pochwalić się zwycięstwem w tych rozgrywkach trzeci rok z rzędu.
Wiosną 2020r. odbędą się wojewódzkie ćwierćfinały Licealiady, w których drużyny z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim będą reprezentowały powiat drawski.
Skład drużyny dziewcząt: Zuzanna Jedynowicz, Daria Borowiec, Oliwia Włodarczyk, Aleksandra Zajączkowska, Urszula Sikora, Amelia Piątkowska, Maja Koźbiał, Karolina Wieligórka, Nikola Zawarska, Natalia Kmetyk, Kornelia Kmiecik, Julia Augustyniak. Trener: Sebastian Stateczny.
Skład drużyny chłopców: Aleksander Fabich, Wiktor Zieliński, Grzegorz Kulesa, Dominik Tomaszewski, Szymon Wyrzkowski, Bartosz Banasiak, Jakub Kościuczuk, Łukasz Grodzicki, Patryk Grembowski, Karol Grzyb. Trenerzy: Sebastian Stateczny oraz Zbigniew Witek.
Zwycięskim drużynom gratulujemy!
Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego z ZSP w Kaliszu Pomorskim – Zbigniew Witek oraz Sebastian Stateczny. Podziękowania należą się również Rozalii Hildebrand oraz Klaudii Lewosiuk z grupy Medical Team Kalisz Pomorski, które zabezpieczały turniej od strony medycznej.

Sebastian Stateczny