- Szkolenie projektowe z pierwszej pomocy dla uczniów SP w Broczynie
Szkolenie projektowe z pierwszej pomocy dla uczniów SP w Broczynie
niedziela, 01 grudzień 2019
Dzięki uprzejmości pani Edyty Romanowicz, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Broczynie grupa wolontariuszy z grupy Medical Team ZSP w Kaliszu Pomorskim w poniedziałek 25 listopada 2029r. mogła realizować kolejne działania w ramach zadania prowadzonego przez działające przy szkole Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem” – ,,Bezpieczny powiat drawski. Nauka i doskonalenie umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przez członów grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski oraz prowadzenie szkoleń w placówkach oświatowych”, dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Drawskiego.
Najmłodsi uczniowie szkoły w Broczynie mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniu dotyczącym prawidłowego zgłoszenia wypadku do CPR. Specjalnie przygotowane atrapy telefonów wykorzystano do ćwiczeń prowadzenia rozmowy z dyspozytorem służb ratowniczych. W czasie zabawy z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych przygotowanych przez wolontariuszy dzieci poznawały zasady udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło również pokazu z prowadzenia RKO z użyciem fantomu niemowlęcia. Zaskoczeniem dla szkolących była determinacja z jaką najmłodsi podejmowali swoje pierwsze ćwiczenia z zakresu reanimacji. Brawo uczniowie szkoły w Broczynie . W nagrodę dzieci dostały kolorowankę o tematyce związanej ze szkoleniem. Pani Małgorzacie Kryczce ze SP w Broczynie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu szkolenia.
Szkolenie prowadziły wolontariuszki z Grupy Medical Team ZSP w Kaliszu Pomorskim: Maja Łastówka, Ola Mickun, Patrycja Zdyr, Jagoda Leciejewska, Karolina Przewoźnik, Wiktoria Madalińska, Zuzia Burger pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego Renaty Pietroń i kierownika internatu Jadwigi Czernigi.

Jadwiga Czerniga, Renata Pietroń