- How to be a soldier - język angielski dla przyszłych żołnierzy
How to be a soldier - język angielski dla przyszłych żołnierzy
środa, 04 grudnia 2019
W ramach innowacji pedagogicznej „How to be a soldier – język angielski specjalistyczny”, realizowanej przez nauczycielkę języka angielskiego Magdalenę Łojek, w dniu 28 listopada 2019r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim z żołnierzami Armii USA.
Dlatego czwartek stał się szczególnym dniem dla młodzieży z klas wojskowych nie tylko z powodu amerykańskiego Święta Dziękczynienia, ale też z powodu wyjątkowego spotkania, którego celem jest przygotowanie uczniów do służby wojskowej i współpracy z wojskami sojuszniczych armii, do czego niezbędna jest znajomość specjalistycznego języka angielskiego, używanego przez żołnierzy.
Spotkanie było podzielne na trzy godziny lekcyjne. W każdej z trzech klas wojskowych przeprowadzone zostały zajęcia poświęcone tematyce dostosowanej do poziomu klasy, wiedzy uczniów i ich możliwości językowych. Uczniowie podnieśli swoje kompetencje językowe. Podczas spotkania dowiedzieli się również, że służba wojskowa nie jest zwykłym zawodem, ale jest służbą Ojczyźnie i wartościom, takim jak: patriotyzm, honor czy przyjaźń.
Za pomoc w zorganizowaniu spotkania dziękujemy panu Mariuszowi Andruszce, pracownikowi Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim oraz dowództwu jednostki.

Magdalena Łojek