- Najmłodsi uczą się ratowania
Najmłodsi uczą się ratowania
środa, 04 grudnia 2019
W ramach realizacji zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia „Rozwój Rowerowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kaliszu Pomorskim poprzez doskonalenie umiejętności w zakresie pierwszej pomocy oraz zwiększenie kompetencji dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w Gminie Kalisz Pomorski” członkowie grupy medycznej Medical Team działającej w ZSP Kalisz Pomorski szkolą najmłodsze dzieci.
Dzięki uprzejmości Dyrektora Przedszkola ,,Wesołe nutki” w Dębsku pani Agnieszki Chwastek w dniu 18 listopada 2019r. kolejne dwie grupy najmłodszych mieszkańców naszej gminy nabyły umiejętność prawidłowego działania w sytuacji zagrożenia. Milusińscy doskonale znali już numery alarmowe, a teraz nauczyli się udzielania precyzyjnych informacji na temat zdarzenia dyspozytorowi służb ratowniczych. Zaskoczeniem dla szkolących oraz opiekunów dzieci była determinacja malców w pierwszych próbach prowadzenia działań resuscytacji krążeniowo oddechowej. Starsze wolontariuszki przygotowały ciekawe gry planszowe o tematyce udzielania pierwszej pomocy oraz kolorowankę dla każdego uczestnika. Gratulujemy przedszkolakom odwagi, umiejętności i determinacji w działaniu. Dziękujemy opiekunom dzieci za pomoc w przeprowadzeniu szkolenia i pokazów.

Jadwiga Czerniga, Renata Pietroń