- Szkolenie grupy medycznej w 1. RBLog Skład Cybowo
Szkolenie grupy medycznej w 1. RBLog Skład Cybowo
sobota, 15 luty 2020
W piątek 24 stycznia 2020r., w ramach realizacji projektu „BE AWARE FOR YOUR FUTURE” współfinansowanego przez Unię Europejską, uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim z grupy medycznej MEDICAL TEAM pod opieką Dyrektora Szkoły Macieja Rydzewskiego oraz Kierownika Internatu Pani Jadwigi Czernigi mieli możliwość poznania tajników ratownictwa drogowego i pożarowego.
Dzięki wieloletniej współpracy naszej szkoły z 1. Regionalną Bazą Logistyczną Skład Cybowo, często podejmowane są różnorodne działania mające wpływ na rozwój naszych uczniów. Dzięki uprzejmości Kierownika Składu mjr Rafała Cieślińskiego młodzież poznała nowoczesny sprzęt i wyposażenie Wojskowej Straży Pożarnej w Cybowie. Strażacy - ratownicy pod kierownictwem st. chor. sztab. Mariana Pawlikowskiego pokazali zastosowanie nowoczesnego sprzętu ratownictwa technicznego wykorzystywanego w czasie wypadków komunikacyjnych. Mieliśmy okazję zapoznać się z działaniem sprzętu do cięcia, podnośnikami, sprzętem do oświetlenia, oraz wszelkiego rodzaju sprzętem gaśniczym. Chętni uczniowie mogli przekonać się jak trudno pracuje się z takim specjalistycznym sprzętem, zwłaszcza gdy dochodzą utrudnienia atmosferyczne, duży stres i walka z czasem. Zapoznani zostaliśmy również z zasadami organizowania i prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczych i gaszenia pożarów oraz ratowania mienia obywateli. Drugim etapem szkolenia był pokaz ratownictwa medycznego, który przeprowadził strażak - ratownik Karol Kalina.
Bardzo dziękujemy za przygotowanie pokazów, miłe przyjęcie oraz za gorącą herbatę, którą rozgrzewaliśmy się podczas zajęć w otwartym terenie.

Liczymy na dalszą ciekawą współpracę.

Jadwiga Czerniga