- Matematyczne sukcesy w kaliskim Liceum i Technikum
Matematyczne sukcesy w kaliskim Liceum i Technikum
piątek, 19 czerwca 2020
Matematyka to nauka dedukcyjna, której cel można określić jako badanie konsekwencji przyjętych założeń. Taką konsekwencją wykazali się uczniowie z ZSP w Kaliszu Pomorskim, którzy z sukcesami podsumowali matematycznie drugie półrocze roku szkolnego 2019/2020. Od stycznia pod opieką nauczycielek matematyki - zastępcy dyrektora Katarzyny Witek, Danuty Stempień i Zyty Bogacz brali udział w ogólnopolskich konkursach matematycznych zdobywając tytuły laureatów oraz wyróżnienia.
- W konkursie KANGUR Matematyczny wyróżnienia zdobyli: Dominika Warec, Wojciech Pindor, Adrian Narowski, Mateusz Żegiestowski.
- W Olimpiadzie Matematycznej OLIMPUS laureatami zostali: Szymon Dziadek i Jakub Pietroń, a dyplomy uznania otrzymali: Wojciech Pindor, Bartłomiej Tomaszewicz, Arkadiusz Wawruniak, Paulina Polewczak, Dominika Warec, Martyna Karpa, Adrian Narowski.
- W konkursie Nova Math w pierwszej dziesiątce w kraju uplasowali się: Dominika Warec, Urszula Sikora, Wojciech Pindor, Hubert Maćkowiak.
- W drużynowym konkursie powiatowym matematyczno- językowym „Z matematyką do Europy”: I miejsce zdobyli Wojciech Pindor i Kacper Ankiewicz, II miejsce - Maria Wiewiórkowska i Jakub Łastówka, III miejsce – Adrian Narowski i Michał Bilski (w kat. kl. I), Paulina Polewczak i Tomasz Ważny (w kat. kl. II), Dominika Warec i Agnieszka Reczko (w kat. kl. III), V miejsce- Zuzanna Burger i Jagoda Leciejewska, VII miejsce - Agnieszka Dworczak i Michał Gendek (w kat. kl. I) oraz Arkadiusz Wawruniak i Bartłomiej Tomaszewicz (w kat. kl. II).
- W konkursie „Bieg po Indeks 2020” Politechniki Koszalińskiej wystartowało troje uczniów: Dominika Warec, Zofia Burzyńska i Wojtek Pindor. Zdążyli przejść tylko pierwszy etap konkursu, bo z powodu pandemii COVID-19 edycję zawieszono. Tylko Wojtek z tej trójki może jeszcze w przyszłym roku spróbować ponownie podjąć to wyzwanie, ponieważ Dominika i Zosia są już absolwentkami i w 2021 roku będą już na studiach.
Dyplomy i nagrody konkursowicze otrzymają dopiero we wrześniu. - Gratulacje należą się wszystkim uczniom, którzy chcą podejmować trudne wyzwania, a rozwiązywanie tych problemów wielowymiarowo, sprawia im radość. To najlepsza satysfakcja dla każdego matematyka – podsumowała Katarzyna Witek, zastępca dyrektora kaliskiego liceum i nauczycielka matematyki.

Maciej Rydzewski, Katarzyna Witek