- KLASA WOJSKOWA W AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA
KLASA WOJSKOWA W AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA
piątek, 02 października 2020
We współpracy z Nadleśnictwem Kalisz Pomorski w dniu 21.09.2020r. klasa wojskowa 1b z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim wzięła udział w akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA”.
Celem akcji jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa, inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko oraz uświadamianie, jak niebezpieczne jest zaśmiecanie natury takimi odpadami jak plastik. Wyposażeni w worki i rękawiczki, kaliscy licealiści wraz z wychowawcą Sebastianem Statecznym oraz nauczycielką wychowania fizycznego Renatą Effenberg-Nawrot zbierali wszystko to, co znalazło się na terenach leśnych w okolicy stadionu oraz plaży miejskiej. Zaśmiecone miejsca szybko stały się czyste. Akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy przyniosły uczestnikom akcji dużo satysfakcji. Uczniowie mieli ponadto możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w Nadleśnictwie.
Koordynatorką akcji była Aleksandra Makowska oraz Maciej Grabiec z Nadleśnictwa w Kaliszu Pomorskim. Dziękujemy Nadleśnictwu za współpracę i zorganizowanie sprzątania lasu, a wszystkim uczestnikom za zaangażowanie!

Sebastian Stateczny