- Spotkanie wolontariuszy w kaliskim liceum i technikum
Spotkanie wolontariuszy w kaliskim liceum i technikum
poniedziałek, 05 października 2020
W dniu 1.10.2020 roku w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim, odbyło się spotkanie wolontariuszy. Oprócz młodzieży i opiekunki wolontariuszy pedagoga Anny Józiak uczestniczyli w nim: pan Andrzej Stec, koordynator Regionu Szlachetnej Paczki, pani Wiesława Minkiewicz, lider Rejonu Szlachetnej Paczki w Kaliszu Pomorskim i pani Halina Kowalska, wolontariuszka z Kalisza Pomorskiego.
Podczas spotkania wolontariusze poznali założenia i cele realizacji ogólnopolskiego projektu społecznego organizowanego przez Stowarzyszenie Wiosna. Młodzi społecznicy dowiedzieli się jak wygląda praca wolontariusza i jakie działania należy podjąć, w celu utworzenia sztabu Szlachetnej Paczki.
W drugiej część spotkania wolontariuszka z klasy 3b liceum, Klaudia Worach, działająca w Fundacji ,,Pomaganie jest proste” z Krakowa, przedstawiła harmonogram działań, na rok szkolny 2020/2021. Uczennica zwróciła szczególną uwagę na możliwość zorganizowania dla kaliskich wolontariuszy darmowych szkoleń w ramach współpracy z Fundacją. Głównym celem doskonalenia uczniów będzie nabycie wiadomości i umiejętności z zakresu komunikacji, nabycie umiejętności społecznych i kształtowanie relacji interpersonalnych.
Wierzymy, że zaplanowane przedsięwzięcia zrealizujemy i dzięki samozaparciu, empatii, przyczynimy się do wsparcia osób potrzebujących.
Dziękujemy zaproszonym gościom za energię i cenne wskazówki!
Zachęcamy do współpracy!
Szczegóły akcji Szlachetna Paczka znajdują się na storniewww.szlachetnapaczka.pl
Warto już teraz się zarejestrować i zgłosić swój udział w akcji.

Anna Józiak, opiekunka wolontariatu z ZS w Kaliszu Pomorskim