- KONKURS WIEDZY O BITWIE WARSZAWSKIEJ
KONKURS WIEDZY O BITWIE WARSZAWSKIEJ
niedziela, 11 października 2020
Poniedziałek 5 października 2020r. 20 uczniów Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim spędziło w auli rywalizując w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Bitwie Warszawskiej. Konkurs był jedną z form upamiętnienia 100. rocznicy zwycięstwa nad bolszewikami przypadającej w tym roku. Organizatorami historycznych zmagań byli nauczyciele historii - Krzysztof Wójciak i Konrad Chwastek.
Po pierwszej pisemnej części konkursu, na trudne pytania finałowe odpowiadało pięcioro uczniów. Najlepiej poradził sobie Dariusz Guz, drugie miejsce zajął Wiktor Piwnicki, a trzecie Roksana Misztal. Gratulujemy laureatom oraz pozostałym uczestnikom rywalizacji, którzy mieli okazję pogłębienia wiedzy o tym ważnym w naszej historii wydarzeniu oraz wojnie polsko - bolszewickiej. Życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu historii Polski.
Konkurs odbył się we współpracy z jednostkami wojskowymi, których przedstawiciele wzięli udział w finałowych zmaganiach oraz wręczyli laureatom ufundowane przez siebie nagrody. Zaszczycili nas swoją obecnością: ppłk Mirosław Radwan - dowódca 14. Zachodniopomorskiej Brygady WOT, Marcin Górka - rzecznik brygady, mjr Marcin Pracowity oraz st. chor. szt. Marcin Czerwiński z CSWL Drawsko, kpt. Tomasz Brycki z WKU Szczecinek, a także pan Maciej Roślicki - pisarz, publicysta i biograf księdza Jana Zieji, który przybliżył tę postać młodzieży oraz Dyrektor Szkoły Maciej Rydzewski. Nagrodę specjalną dla zwycięzcy konkursu ufundował Wicestarosta Drawski Mariusz Nagórski. Muzycznie ubogacił konkurs występ Hani Bruzi i Konrada Chwastka.
Dyrektor Szkoły podziękował organizatorom konkursu za przygotowanie bardzo ciekawej i atrakcyjnej dla młodzieży formy upamiętnienia rocznicy bitwy warszawskiej, dowódcom i przedstawicielom jednostek wojskowych oraz Wicestaroście Drawskiemu i panu Maciejowi Roślickiemu za życzliwość i pomoc w edukacji historyczno - patriotycznej uczniów.

Krzysztof Wójciak