- Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim
Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim
czwartek, 15 października 2020
14 października to od wielu lat Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela. W tym roku, ze względu na wyjątkowo trudną sytuację epidemiczną, w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim obchody tego święta były ograniczone do minimum. Niemniej jednak wielką i niezwykle miłą niespodzianką były życzenia dla każdego nauczyciela przygotowane i wręczane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich uczniów.
Odbyły się także spotkania pracowników administracji i obsługi oraz nauczycieli z dyrekcją, podczas którego wręczone zostały nagrody i listy gratulacyjne. Pan dyrektor Maciej Rydzewski pogratulował szczególnie nauczycielom, którzy zostali odznaczeni przez władze oświatowe i państwowe, a takich osób było w tym roku w kaliskim liceum i technikum szczególnie dużo: dyrektor Maciej Rydzewski został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, pani Mirosława Kacperska Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrnymi Medalami za Długoletnią Służbę zostali wyróżnieni: zastępca dyrektora pani Katarzyna Witek, która otrzymała również nagrodę Starosty Drawskiego oraz pan Adam Stąporek, Brązowymi Medalami za Długoletnią Służbę: pani Emilia Grabowska – Grządziel, pani Anna Józiak, pani Joanna Mączkowska i pan Paweł Łuczko, Medalami Komisji Edukacji Narodowej: pani Emilia Grabowska – Grządziel, pani Ania Józiak, pani Joanna Mączkowska, pani Danuta Stempień i pani Renata Effenberg-Nawrot, pani Iwona Szczęsna, pracownik kuchni szkolnej, została odznaczona Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę.
Dyrektor przekazał także życzenia, które z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej wpłynęły do szkoły od zaprzyjaźnionych i współpracujących osób i instytucji.
Nauczyciele podziękowali bukietami kwiatów panu dyrektorowi Maciejowi Rydzewskiemu i zastępcy dyrektora pani Katarzynie Witek za stworzenie wspaniałej atmosfery pracy, doskonałych warunków, wsparcia i poczucia bezpieczeństwa w tych trudnych momentach. Pracownicy internatu złożyli życzenia i podziękowania na ręce pani kierownik Jadwigi Czernigi.
Uśmiechy na twarzach wywołał występ uczennicy klasy drugiej Hani Bruzi z grupy teatralnej „Klepsydra”, która przepiękną grą na skrzypcach zachwyciła wszystkich obecnych na uroczystości.
Dyrektor Maciej Rydzewski podziękował pani Joannie Mączkowskiej i panu Konradowi Chwastkowi za przygotowanie uroczystości, a Hani Bruzi za występ. Podziękował także pani Jadwidze Czernidze i pani Marcie Woźniak za zaprojektowanie dyplomów dla wyróżnionych osób oraz zastępcy dyrektora pani Katarzynie Witek za sporządzenie i złożenie wniosków o medale i nagrody, dzięki czemu duża grupa nauczycieli została wyróżniona przez władze oświatowe za wyjątkowe osiągnięcia w pracy z młodzieżą.

Grażyna Czerner