- KONKURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO
KONKURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO
poniedziałek, 12 stycznia 2015
Konkursy języka niemieckiego cieszyły się w I semestrze roku szkolnego 2014/2015 niesłabnącym powodzeniem wśród naszych uczniów. Odbyły się konkursy szkolne: Olimpiada Języka Niemieckiego organizowana przez Wyższą Szkołę języków Obcych w Poznaniu, Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Lingua oraz Ogólnopolski Konkurs Deutschfreund. Uczestnikami konkursów( 70 osób) byli uczniowie deklarujący przystąpienie do matury z języka, ale także biorący udział w projekcie i to oni odnieśli największe sukcesy.
W konkursie OXFORD :
1. Martyna Gabrych zdobyła tytuł laureata I stopnia z wyróżnieniem i uzyskała 100% punktów
2.Karolina Rogala zdobyła tytuł laureata II stopnia
3.Dominika Malinowska została laureatem V stopnia

W ogólnopolskim konkursie DEUTSCHFREUD zwycięzcami poszczególnych klas zostali:
Klasy III
1.Karolina Rogala uzyskała 205 pkt. I miejsce w województwie i nagrodę rzeczową w wysokości 300zł
2.Martyna Gabrych zdobyła 204 pkt. II miejsce w województwie i dyplom uznania
3.Marta Stympin uzyskała 178 pkt. i 13 miejsce w województwie

Klasy II:
1.Borys Górniak zdobył 191 pkt. i 4 miejsce w województwie i dyplom uznania
2.Aleksandra Spera 162pkt
3.Karol Drewke 157pkt.

Klasy I:
1.Jolanta Gorczyca 142pkt
2.Radosław Rembiałkowski134pkt.
3.Kamil Gonciarz 132pkt.

W szkolnym etapie olimpiady j. niemieckiego 5 najwyższych wyników zdobyli:
1. Martyna Gabrych
2. Karolina Rogala
3. Marta Stympin
4. Borys Górniak
5. Dominika Malinowska

Po analizie wyników Komitetu Okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego Filologii Germańskiej Uniwersytetu Szczecińskiego dwie uczennice zakwalifikowały się do etapu okręgowego olimpiady, są to Martyna Gabrych i Karolina Rogala .
W/w zaś piątka uczniów została zakwalifikowana do Kuratoryjnego Konkursu Języka Niemieckiego , który w II etapach zostanie przeprowadzony w lutym i marcu na Uniwersytecie Szczecińskim. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy wszystkich chętnych do kolejnego konkursu organizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu „ Pokaż nam język”, w którym mamy doświadczenia i sukcesy na etapie okręgowym. ( II i V miejsce w roku 2014)
MKacperska