- Klasa mundurowa z wizytą w Komendzie Policji i Prokuraturze
Klasa mundurowa z wizytą w Komendzie Policji i Prokuraturze
piątek, 20 marca 2015
W dniu 19 marca 2015 r. uczniowie klasy I d wraz z wychowawcą Anną Józiak oraz Panem komisarzem Krzysztofem Wójciakiem odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Drawsku Pomorskim. Tam odbyły się zajęcia ze st.asp. Mariuszem Liszewskim, technikiem kryminalistyki, którego głównym celem było przekazanie uczniom wiedzy na temat techniki śledczej. Pan Mariusz pokazał m.in. zawartość teczki kryminalistycznej, w której znajdują się różnego rodzaju pędzle, np. z piór marabuta, sadze, taśmy do zbierania odcisków i wiele innych rzeczy. Omawiał także w jaki sposób zbiera się poszczególne ślady np. ślady obuwia, ślady opon samochodowych (traseologiczne), a nawet zapachy (osmologiczne). Dodatkowo uczniowie mogli zdjąć swoje własne odciski palców. Na koniec st.asp. Artur Kiszko pokazał młodzieży jak wygląda strój ochronny Oddziałów Prewencji Policji na zgromadzeniach i imprezach masowych.
Po zajęciach pod przewodnictwem Pani asp. Agnieszki Waszczyk uczniowie zostali oprowadzeni po Komendzie, a następnie pod przewodnictwem st.asp. Mariusza Holewskiego mogli zobaczyć jak wyglądają policyjne cele.
Po wizycie w Policji, uczniowie wybrali się do Prokuratury Rejonowej, gdzie odbyło się spotkanie z Panem prokuratorem Przemysławem Wardą, który opowiedział przede wszystkim o tym jak zostać prokuratorem, czym się zajmuje i jakie predyspozycje powinien posiadać prokurator, sędzia, adwokat.
Zarówno zajęcia w Policji, jak i spotkanie z Panem prokuratorem były bardzo interesujące. Młodzież zadawała wiele ciekawych pytań i na pewno wyniosła mnóstwo cennych informacji.

Aleksandra Góralczyk