- ETAP OKRĘGOWY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY
ETAP OKRĘGOWY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY
piątek, 20 marca 2015
W dniu 18 marca 2015 r. dwoje uczniów z klasy 1a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Karolina Majewska i Szymon Wytlib, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięło udział w konkursie „Kazimierz Wielki i jego czasy”. Etap okręgowy dla województwa zachodniopomorskiego odbył się w Bydgoszczy na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, który jest organizatorem konkursu. Uczniowie odpowiadali na 30 pytań. 25 marca 2015 r. zostanie ogłoszona lista 18 uczestników finału, który zostanie rozegrany również w Bydgoszczy w połowie kwietnia.
Po zakończeniu konkursu uczniowie zwiedzili Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, w którym znajdują się pamiątki dotyczące emigracji polskiej na Zachodzie po drugiej wojnie światowej, a także różnego rodzaju prezenty, jakie otrzymują polscy dyplomaci podczas podróży zagranicznych. Ciekawym eksponatem jest tzw. kabina ekranowana umożliwiająca prowadzenie ściśle tajnych rozmów, pochodząca z konsulatu RP w Kolonii.
Maciej Rydzewski