- Spotkanie z Przewodniczącym Rady Miasta
Spotkanie z Przewodniczącym Rady Miasta
czwartek, 26 marca 2015
Dlaczego wybrałem to miejsce…
Czy wiecie, że nasze jeziora zasilają podziemne źródła? Tak czyste, iż żyje w nich nawet objęta ścisłą ochroną ryba różanka, składająca ikrę we wnętrzu małż. Czy znacie w naszej okolicy miejsca tak piękne, że można się nimi zauroczyć na całe życie? I chcieć mieszkać tylko tu – pytał kaliskich licealistów Zbigniew Chołuj, przewodniczący Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim, zaproszony 25 marca na lekcję przedmiotu: wiedza o kulturze przez jego nauczycielkę, Joannę Mączkowską.
Uczniowie klasy Id też zadawali gościowi pytania. Przykładowo, jak łączy działalność zawodową jako szef wodociągów, z działalnością samorządową i dodatkowo z funkcją kuratora sądowego? – Wszystko to kwestia organizacji pracy oraz tego, czy wykonujemy ją z pasją. Bo satysfakcja z pracy stanowi w gruncie rzeczy największą zapłatę. I mam tę satysfakcję zarówno z pokierowania młodych ludzi na dobrą drogę jako kurator, czy ze starań o to, by Kalisz Pomorski stał się gminą ekologiczną – odpowiedział Zbigniew Chołuj.
Nasz gość zachęcał także licealistów do poznania historii oraz okolic Kalisza Pomorskiego. Zaproponował nawet, że będzie przewodnikiem rowerowej wycieczki, która pojedzie szlakiem niezwykłych w jego opinii miejsc. Tych, co urzekły go aż tak, iż postanowił tu zostać na stałe.
Joanna Mączkowska