- SUKCES UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM
SUKCES UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM
piątek, 27 marca 2015
PODWÓJNY SUKCES UCZNIÓW ZSP W KALISZU POMORSKIM W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM „KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY”

W dniu 18 marca 2015 r. dwoje uczniów z klasy 1aw Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Karolina Majewska i Szymon Wytlib, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięło udział w etapie okręgowym VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Kazimierz Wielki i jego czasy”, który odbył się w Bydgoszczy. Łącznie w tym etapie konkursu uczestniczyli uczniowie z 50 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
W dniu 25 marca 2015 r. została ogłoszona lista 18 finalistów, wśród których znalazło się obydwoje uczniów z naszego liceum. Finał konkursu, w którym uczestnicy będą walczyć o tytuł laureata oraz indeksy na wybrane kierunki studiów na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędzie się 15 kwietnia 2015 r. w siedzibie uczelni. Uczniowie będą odpowiadali na wylosowane pytania w trzech kategoriach tematycznych: polityka, gospodarka i kultura. Konkurs organizowany jest przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Wojewody Kujawsko – Pomorskiego i Prezydenta Miasta Bydgoszczy.
LINK DO WYNIKÓW KONKURSU
Maciej Rydzewski