- Spotkanie z wiceburmistrzem Tomaszem Ko速unem
Spotkanie z wiceburmistrzem Tomaszem Ko速unem
鈔oda, 01 kwietnia 2015
Drogowskazy naszego absolwenta.
Z kaliskiej szko造 鈔edniej wynios貫m dla siebie tak najwa積iejsz, bo bardzo przydatn potem w 篡ciu nauk, by na b喚dach si uczy, zamiast z ich powodu rozpacza, albo co jeszcze gorsze, pope軟ia je po raz drugi – powiedzia licealistom, 1 kwietnia, Tomasz Ko速un. Obecnie wiceburmistrz Kalisza Pomorskiego. I to bynajmniej nie by primaaprilisowy 瘸rt, tylko dobra rada dla m這dszych koleg闚 z tej samej, uczniowskiej 豉wki. W spotkaniu z wiceburmistrzem uczestniczy豉 klasa Id, kt鏎a przed tygodniem go軼i豉 ju przewodnicz帷ego Rady Zbigniewa Cho逝ja. Bo na przedmiocie: wiedza o kulturze, prowadzonym przez Joann M帷zkowsk, m這dzie poznaje z jej inicjatywy i histori, i tera幡iejszo嗆 Kalisza Pomorskiego. - Wsp鏊nie z burmistrzem Micha貫m Hypkim, te absolwentem kaliskiego Liceum, organizowali鄉y lokalne imprezy na drug edycj Wielkiej Orkiestry 安i徠ecznej Pomocy. Ile to ju lat od tego czasu min窸o – zaduma si wiceburmistrz. Ale zaraz powr鏂i do licealnych nauk dodaj帷, i bardzo wa積e jest dokonywanie w豉軼iwych wybor闚. Cho熲y przedmiot闚, bo przecie trudno doskonale opanowa wszystkie. Lepiej wcze郾iej ukierunkowa swoje zainteresowania, kt鏎e mog by przecie tak瞠 niestandardowe. Uczniowie podali jako taki przyk豉d swoj dzia豉lno嗆 w grupie teatralnej „Klepsydra”. Stwierdzili, 瞠 teatr rozwija, uczy 鄉ia這軼i oraz pozwala inaczej patrze na 鈍iat … - To niezmiernie wa積e, by stara si rozumie 鈍iat, innych i siebie – podsumowa Tomasz Ko速un. I doda, 瞠 w Liceum preferowa biologi. Po maturze uczy si dalej w tym kierunku, a potem wyjecha na inny kontynent, by po latach powr鏂i do rodzinnego miejsca. - I wiecie co? Wiem teraz, i Kalisz Pomorski jest i pozostanie tym moim najwa積iejszym miejscem na Ziemi, oboj皻nie gdzie aktualnie by豚ym. Tu mam wszystko, co dla mnie najwa積iejsze: rodzin, przyjaci馧 oraz te jeziora, rzeki, lasy i krajobrazy, kt鏎ych na 瘸dne inne nie zamieni – o鈍iadczy Tomasz Ko速un. Warto wiedzie, i jest on wnukiem Konstantego Ko速una, wieloletniego radnego i przewodnicz帷ego Prezydium Rady Miejskiej w latach 1967-1972. M這dzie, dzi瘯uj帷 za spotkanie, podarowa豉 wiceburmistrzowi wielkanocny upominek. Oryginalny, bo kaczk zamiast typowego kurczaka, ale z pisankami.
Joanna M帷zkowska