- Nabór do projektu ERASMUS+
Nabór do projektu ERASMUS+
środa, 15 kwietnia 2015
Rusza nabór na kolejny wyjazd w ramach programu Erasmus+. Wszystkich uczniów klas I-II chętnych do wzięcia udziału w realizacji projektu Erasmus+, zapraszamy do zgłaszania się do Pani Agnieszki Kubat lub Adama Stąporka. Zwieńczeniem tej części realizacji projektu będzie tygodniowy wyjazd do Stuttgartu. Tuż po wakacjach bo w październiku.
Osoby chętne do współpracy proszone są o przygotowanie się do rozmowy na poniższe tematy:

1. Główne źródła dochodów państw: Polska, Finlandia, Niemcy, Hiszpania
2. Porównanie standardów życia Polsce, Finlandii i Hiszpanii – dane statystyczne, porównanie cen i zarobków.
3. Największe przedsiębiorstwa w ww. krajach.
4. Najbardziej znane firmy i marki niemieckie, fińskie i hiszpańskie działające w Polsce.
5. Główne trudności z jakimi borykają się gospodarki ww. państw.
6. Udział małych przedsiębiorstw w tworzeniu PKB.
7. Organizacje pozarządowe wspierające przedsiębiorczość.

Wszystkie zagadnienia dotyczą 4 krajów - Polski, Niemiec, Finlandii i Hiszpanii, czyli krajów których uczniowie razem z nami realizują projekt ekonomiczny w ramach programu Erasmus+. Rozmowa prowadzona będzie w języku polskim.
Kolejnym etapem - wzorem poprzednich naborów - będzie rozmowa w języku angielskim sprawdzająca umiejętności komunikacyjne. Termin rozmowy kwalifikacyjnej - 28 kwietnia 2015.