- Mamy Laureata Konkursu Historycznego
Mamy Laureata Konkursu Historycznego
czwartek, 16 kwietnia 2015
UCZEŃ ZSP W KALISZU POMORSKIM LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY”
W dniu 15 kwietnia 2015 r. dwoje uczniów z klasy 1aw Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Karolina Majewska i Szymon Wytlib, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięło udział w finale VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Kazimierz Wielki i jego czasy”, który odbył się w Bydgoszczy.
W gronie 18 finalistów osiągnęli bardzo dobre wyniki. Szymon Wytlib zajął szóste miejsce i zdobył tytuł laureata konkursu oraz otrzymał indeks na wybrany przez siebie kierunek studiów humanistycznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Karolina Majewska uzyskała tytuł finalistki konkursu.
Konkurs organizowany jest przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Wojewody Kujawsko – Pomorskiego i Prezydenta Miasta Bydgoszczy. W tegorocznej edycji wzięło udział 1500 uczniów z całej Polski, z których około 200 zakwalifikowało się do etapu regionalnego. Spośród nich została wyłoniona finałowa 18 z 16 szkół ponadgimnazjalnych.
Maciej Rydzewski