- Matematyczny MARATON MATURALNY w kaliskim LO
Matematyczny MARATON MATURALNY w kaliskim LO
środa, 22 kwietnia 2015
Ostatnie szlify przed maturą. Piątkowy wieczór i noc 17 kwietnia 2015r. grupa maturzystów z klasy 3a dziennikarsko-artystycznej pod opieką wychowawczyni Katarzyny Witek spędziła na rozwiązywaniu zadań w kaliskim Liceum. To nie pierwsze takie nocne spotkania matematyczne w budynku szkoły.
Młodzi ludzie ambitnie podeszli do tematu i pracując w rytmicznych cyklach godzina rozwiązywania zadań, krótka kartkówka i 10 min przerwy wytrwali do siódmej rano, z drobnym odpoczynkiem.
Uczniowie rozwiązywali zadania na tablicy, komentowali, dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Aby złapać wenę twórczą i zrelaksować umysły, rozegraliśmy na sali gimnastycznej mecz w unihokeja. Mamy bowiem w naszej klasie mistrza Polski w tej dyscyplinie do lat dziewiętnastu – Macieja Matuszewskiego, który szybko objaśnił zasady gry, a następnie „ruszyliśmy do boju”. Niesamowita frajda, bo potem czekały nas inne atrakcje sportowe. Po takim wysiłku, przyszedł czas na kolację. Pizza smakowała wybornie, zwłaszcza, że byliśmy tu wszyscy razem. Były szczere rozmowy, wymiany doświadczeń życiowych… niezapomniane cudowne chwile.
Kochani, całym sercem jestem z Wami i życzę Wam sukcesów na maturze – skomentowała nauczycielka matematyki.
Katarzyna Witek