- Rapowanie o księdzu Janie Twardowskim w Warszawie
Rapowanie o księdzu Janie Twardowskim w Warszawie
wtorek, 12 maja 2015
Jakub Biegniewski, uczeń klasy II a dziennikarsko- artystycznej z kaliskiego Liceum, został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego ”RAPOWANIE o ks. JANIE TWARDOWSKIM”. Celem konkursu było przybliżenie twórczości znanego poety ludziom młodym w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Fundację BO WARTO: „Odejść na zawsze, by stale być blisko…”
Kuba zaśpiewał w Warszawie do własnej muzyki dwa wiersze księdza Jana Twardowskiego: „Człowiek” oraz „Z Ziemią krążymy”. Przyniosły mu one pierwszą nagrodę w kategorii wykonawców ze szkół ponadgimnazjalnych. Jak wysoki nasz raper zaprezentował poziom i jak ujął jury, świadczy fakt, iż został laureatem niekwestionowanym, bo ani drugiego, ani trzeciego miejsca nie przyznano.
Jak stwierdzili organizatorzy konkursu, przesłuchania kilkunastu zespołów i wokalistów, przybyłych na finałowe przesłuchania do Warszawy z całej Polski, stanowiły „wspaniałe wydarzenie, pod wrażeniem którego jesteśmy po dziś dzień. Szczerość i prawdziwość to kluczowe dewizy tego muzycznego nurtu, które przeniknęły wszystkie punkty konkursowego spotkania”.
Mieszkający w Drawnie Jakub Biegniewski nie tylko muzykuje i śpiewa, jest bowiem także utalentowanym aktorem. W spektaklach grupy teatralnej „Klepsydra” odegrał kilka głównych ról, które jak sam określa- pozwalają mu lepiej rozumieć siebie i świat. Opiekunem Kuby jest Joanna Mączkowska - polonistka w kaliskim Liceum i absolwentka reżyserii krakowskiej PWST - filii we Wrocławiu.

Joanna Mączkowska