- Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
piątek, 02 września 2016
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim ma powody do dumy i satysfakcji. Jak stwierdził podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego pan Janusz Garbacz - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, to wiodąca placówka oświatowa szczebla średniego. A wiceprzewodnicząca samorządu uczniowskiego Olivia Kucharska zapewniała pierwszoklasistów, że trafili do dobrego miejsca, bo dzięki nauczycielom pasjonatom mogą tu nie tylko realizować program, lecz również rozwijać swoje pozalekcyjne zainteresowania (np. wolontariat, fotografię, rysunek, teatr, dziennikarstwo).
- Wchodzimy w nowy rok szkolny 2016/2017 z aż czterema klasami pierwszymi: dwujęzyczną, dziennikarsko-politechniczną, policyjną i wojskową. Tak dobra rekrutacja, bo wybór szkoły średniej stanowi przecież dobrowolną decyzję gimnazjalistów i ich rodziców, wystawia naszemu Liceum jak najlepsze świadectwo – powiedział jego dyrektor - pan Maciej Rydzewski. Dodał też, że kaliski ZSP jako druga placówka w województwie zachodniopomorskim uzyskał status autoryzowanego centrum, przygotowującego do uzyskania certyfikatów Cambridge English, potwierdzających znajomość języka angielskiego.
Życzenia sukcesów w nauce oraz znalezienia własnej edukacyjnej drogi przez uczniów, a także życzenia satysfakcji w pracy nauczycielom złożyli: pan Tomasz Kołtun- wiceburmistrz Kalisza Pomorskiego oraz pani Zofia Gardzińska - prezes zarządu miejscowego Banku Spółdzielczego.
Po części oficjalnej dyrektor kaliskiego Liceum- pan Maciej Rydzewski przedstawił grono pedagogiczne, a wiceprzewodnicząca samorządu uczniowskiego zaprosiła gości na rozmowy i poczęstunek. Uczniowie natomiast rozeszli się do klas na pierwsze po wakacjach spotkanie z wychowawcami.

Joanna Mączkowska