- KLASA WOJSKOWA KALISKIEGO LICEUM NA ŚWIĘCIE 1. REGIONALNEJ BAZY LOGISTYCZNEJ W WAŁCZU
KLASA WOJSKOWA KALISKIEGO LICEUM NA ŚWIĘCIE 1. REGIONALNEJ BAZY LOGISTYCZNEJ W WAŁCZU
niedziela, 18 września 2016
W dniu 15 września 2016r. klasa 1c o profilu wojskowym pod opieką wychowawcy Sebastiana Statecznego, nauczyciela przysposobienia wojskowego Andrzeja Kowalewskiego oraz dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego wzięła udział w obchodach święta 1. Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu. Uczniowie uczestniczyli we mszy świętej, gdzie pełnili także funkcję ministrantów oraz wręczeniu odznaczeń i nagród, a także defiladzie pododdziałów biorących udział w uroczystościach. Wśród licznie zaproszonych gości w święcie 1. RBLOG wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Paweł Suski oraz wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.
Dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski przekazał na ręce dowódcy 1. RBLOG pułkownika Eryka Hoffmana życzenia z okazji święta jednostki. Szkoła na pamiątkę udziału w uroczystościach otrzymała grawerton z godłem 1. RBLOG. Uczniowie mieli okazję zapoznania się z ceremoniałem wojskowym, prezentacją sprzętu i wyposażenia jednostek Wojska Polskiego i Armii Kanadyjskiej. Po części oficjalnej posilili się tradycyjną wojskową grochówką.
Dziękujemy dowódcy 1. RBLOG panu pułkownikowi Erykowi Hoffmanowi za zaproszenie na uroczystości oraz kierownikowi Składu Drawno majorowi Dariuszowi Markiewiczowi za udostępnienie autokaru i dowóz młodzieży do Wałcza. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę z korzyścią dla uczniów kaliskiego Liceum, 1. RBLOG i Składu Drawno.

Maciej Rydzewski