- Zawody paintballowe klasy policyjno-prawnej kaliskiego Liceum
Zawody paintballowe klasy policyjno-prawnej kaliskiego Liceum
poniedziałek, 19 września 2016
Dzień przed ślubowaniem klas pierwszych, w czwartek 15 września 2016r. klasa I D policyjno – prawna kaliskiego Liceum pod opieką wychowawcy Karola Kaliny oraz Wojciecha Sztobrynia brała udział w zawodach paintballowych w Drawnie.
Przed rozpoczęciem rywalizacji wszyscy uczniowie wraz z opiekunami zostali szczegółowo poinformowani o zasadach bezpieczeństwa w czasie trwania zawodów. W strzelaniu wzięło udział łącznie 25 osób, które zostały podzielone na drużyny pięcioosobowe. Rywalizowano w trzech konkurencjach, a każdy z uczestników w czasie ich trwania mógł sprawdzić swoją celność oraz skuteczność taktyki obronnej drużyny. Uczniowie, którzy nie brali udziału w paintballu ćwiczyli strzelanie z wiatrówek do celu. W obydwu przypadkach młodzi adepci pierwszej klasy policyjnej wykazali się dużym zaangażowaniem i celnością podczas strzelania.
Można stwierdzić, że pierwsze zawody paintballowe klasy I D, będące jednocześnie skutecznymi ćwiczeniami z zakresu strzelania były bardzo udane. Podobne zajęcia będą kontynuowane w przyszłości.

Karol Kalina