- Nocne niebo nad kaliskim Liceum
Nocne niebo nad kaliskim Liceum
poniedziałek, 19 września 2016
Dnia 16 września 2016r. odbyły się w kaliskim Liceum warsztaty astronomiczne, które poprowadził astrofizyk i pasjonat fizyki pan Piotr Sieradzon. Swoją wyprawę po Drodze Mlecznej rozpoczęliśmy od krótkiej prelekcji na temat kosmosu, podczas której znacznie poszerzyliśmy swoją wiedzę.
Gdy niebo pociemniało wyszliśmy na zewnątrz by wspólnymi siłami rozstawić teleskopy i podziwiać półcieniowe zaćmienie księżyca. Gdy już skończyliśmy podziwiać naszego satelitę i wyszukaliśmy kilka pięknie prezentujących się gwiazdozbiorów wróciliśmy do szkoły aby rozegrać na sali gimnastycznej mecz koszykówki.
W starciu Planety vs Gwiazdy zatriumfowała drużyna Planet w składzie: pani prof. Katarzyna Witek, Jakub Sankowski , Agata Jasiewicz i Patrycja Rożnowska. Kolejnym punktem programu był quiz astronomiczny przygotowany przez panią prof. Martę Kaczmarek.Tytuł mistrza astronomii, uzyskując najlepszy wynik w quizie, uzyskała Olivia Kucharska z klasy 2A (dop. K.Witek).
Po zakończeniu kolejnej zaciętej rywalizacji rozpoczęliśmy ostatnią część warsztatów, która była związana z tematem warsztatów – astronomiczna noc filmowa.
Warsztaty astronomiczne, zorganizowane przez panią wicedyrektor Katarzynę Witek pozwoliły nam rozwijać nasze pasje i przeżyć niezapomnianą przygodę. Liczymy, że nie był to ostatni raz gdy mieliśmy okazję spotkać się z panem Sieradzonem i podziwiać w takim gronie nocne niebo.

Olivia Kucharska