- HOKEJOWE ROZGRYWKI Z ŻOŁNIERZAMI KANADYJSKIMI
HOKEJOWE ROZGRYWKI Z ŻOŁNIERZAMI KANADYJSKIMI
piątek, 16 grudnia 2016
W dniu 15.12.2016r. w hali sportowej kaliskiego Gimnazjum odbyły się rozgrywki sportowe, w których kaliscy licealiści zmierzyli się z żołnierzami kanadyjskimi w ich narodowym sporcie, jakim jest hokej. Tym razem nie był to hokej na lodzie, ale unihokej oraz wersja halowa hokeja w kanadyjskim wydaniu.
Rozegrane zostały dwa półgodzinne mecze. W pierwszym, meczu unihokeja, nieznanego wcześniej kanadyjskim gościom, nasza drużyna przygotowująca się do Wojewódzkiego Turnieju Unihokeja, odniosła zwycięstwo 10:1. W drugim meczu reprezentanci kaliskiego Liceum mieli okazję po raz pierwszy zagrać w kanadyjską wersję halowego hokeja. Używa się w niej takiego samego sprzętu, kijów, strojów bramkarzy itp., jak w hokeju na lodzie, oprócz krążka, zastąpionego specjalną piłeczką oraz oczywiście nie korzysta się z łyżew. Tym razem, mimo wzmocnienia kanadyjskim bramkarzem, nasi reprezentanci ponieśli porażkę 1:4.
Jednak tak naprawdę ważniejsza od wyników meczów była dobra zabawa oraz możliwość poznania dwóch różnych wersji halowego hokeja, a także spotkania kaliskich licealistów z żołnierzami kanadyjskimi. Po meczu przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie. Nasi goście zostali obdarowani tradycyjnymi świątecznymi piernikami.
W rozgrywkach brała udział reprezentacja liceum w składzie: Krzysztof Czujko, Kacper Matuszewski, Nikodem Białecki, Kacper Kazimierczak, Kacper Wojtko i Michał Wierzbiński.
Dziękujemy naszym zawodnikom za godne reprezentowanie szkoły oraz kanadyjskim żołnierzom za przyjęcie zaproszenia i przyjazd na zawody. Rozgrywki nie byłyby możliwe bez zaangażowania nauczycieli: języka angielskiego, pani Joanny Bonieckiej oraz wychowania fizycznego, pana Sebastiana Statecznego. Kierujemy również podziękowania dla dyrektora Gimnazjum w Kaliszu Pomorskim, pani Doroty Ławniczak, za użyczenie hali sportowej.

Maciej Rydzewski