- Jasełka w kaliskim Liceum
Jasełka w kaliskim Liceum
wtorek, 27 grudnia 2016
Podczas tegorocznych Jasełek, wystawionych 22 grudnia 2016r. w kaliskim Liceum, wyśpiewywano wspólnie kolędy. To właśnie uczniowie z „Klepsydry” nie tylko ożywili tradycyjną szopkę bożonarodzeniowymi postaciami, ale i przygotowali bajkowe dekoracje. Doskonale się w nie wpisał przebrany za św. Mikołaja Dyrektor Liceum - pan Maciej Rydzewski, który ze Śnieżynką (w tej roli wystąpiła Wicedyrektor – pani Katarzyna Witek) złożyli wszystkim świąteczne życzenia. A ich ciepły wydźwięk poparli słodyczą rozdawanych z torby cukierków.
Olivia Kucharska - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego powitała Gości, wśród których byli m. in.: pan Janusz Garbacz - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, Radni Powiatu Drawskiego: pani Halina Samek i pan Jacek Romaniuk, Wiceprezes kaliskiego Banku Spółdzielczego –pani Elżbieta Zydorek, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Grażyna Błądek, Ksiądz Proboszcz Kazimierz Serafin oraz przedstawiciele współpracujących z Liceum instytucji i przyjaciele Szkoły. Zaproszeni goście złożyli świąteczne życzenia. Zanim rozległy się kolędy, Dyrektor kaliskiego Liceum - pan Maciej Rydzewski razem z panem Januszem Garbaczem wręczyli książki – poradniki oraz ufundowane przez powiat drawski koszulki, powstałej w szkole z inicjatywy ucznia klasy 1c Patryka Pawluka drużynie pierwszej pomocy – MEDICAL TEAM KALISZ POMORSKI, której opiekunem jest nauczyciel wychowania fizycznego i zarazem instruktor pierwszej pomocy, pan Karol Kalina. Dyplomy i nagrody książkowe otrzymali też uczniowie – laureaci Szkolnej Ligii Historycznej, konkursu organizowanego przez magazyn historyczny „Mówią wieki”.
Same Jasełka już po kilku pierwszych kolędach porwały słuchaczy do wspólnego śpiewania, a czuwały nad tym anioły i diabły oraz występujący wokaliści: Aleksandra Grous, Adrian Kociuba, Agata Krysińska, Joanna Piotrowska, Kamila Pomagalska, Julia Zinczuk. Pod koniec uroczystości na znak pokoju przekazywano sobie zapalone świece. Kiedy ucichło kolędowanie, artystów z grupy teatralnej „Klepsydra” nagrodzono gromkimi brawami. Ich opiekunka i organizatorka Jasełek – pani Joanna Mączkowska otrzymała w podziękowaniu kwiaty od Dyrektora - pana Macieja Rydzewskiego, a występująca młodzież słodycze od pani Wicedyrektor - Katarzyny Witek.

Joanna Mączkowska