- Serce Bolesi przestało bić
Serce Bolesi przestało bić
środa, 04 stycznia 2017
Pierwszego stycznia o godzinie 22., przestało bić serce Bolesławy Płachty – naszej poetki, malarki i hafciarki - Bolesi. Serce, które oddała ludziom, swojemu miastu oraz sztuce. Msza żałobna w kaplicy cmentarnej w Kaliszu Pomorskim, a potem pogrzeb, rozpocznie się o godz. 13.30 w środę, 4 stycznia. Natomiast we wtorek (3 stycznia), o godz. 17.00, także w kaplicy, odbędzie się wystawienie ciała i różaniec.
To ona napisała i zaśpiewała wzruszającą pieśń o naszym mieście, z taką pierwszą zwrotką:

„W Kaliszu proszę państwa jest najpiękniej,
tu czeka na mnie mój rodzinny dom.
Tu serce bije najgoręcej,
rozprasza wszystkie smutki, wszelki gniew.”
;
Pieśni tej możemy posłuchać w wykonaniu Autorki, oglądając film o Jej twórczości, zatytułowany „Królowa ogrodu sztuki”. Zapamiętamy Bolesławę Płachtę jako osobę, której nie da się zapomnieć, bo tak wiele uczyniła w swoim życiu dla Kalisza Pomorskiego, dla innych, dla sztuki… Na miarę swoich talentów, jakimi szczodrze obdarzyły Ją muzy i dobrego serca bijącego dotąd najgoręcej.