- Puste miejsce....Odszedł Prof. Kazimierz Kapiszka
Puste miejsce....Odszedł Prof. Kazimierz Kapiszka
sobota, 07 stycznia 2017
Żal, niedowierzanie, smutek i milczenie - 5.01.2017 r. odszedł od nas nauczyciel geografii, wychowawca wielu pokoleń młodych ludzi – Pan Profesor Kazimierz Kapiszka. Dla wielu przyjaciół zwyczajnie Kaziu, wspaniały, skromny człowiek, na którego uśmiech i życzliwość można było liczyć.
Pracował jako nauczyciel w Liceum w Kaliszu Pomorskim z przerwami od 1996r. Pozostawił po sobie puste miejsce, które zawsze będzie na Niego czekało i trwały ślad zapisany w sercach i umysłach wychowanków oraz bliskich. Wracają wspomnienia : Jego dowcipne uwagi, wskazówki życiowe, spacery po wszystkich kontynentach świata na rozwieszonych mapach i w wyobraźni, wędrówki górskie i fascynacje polską ziemią. Na zawsze pozostanie ważną postacią w historii naszej szkoły, dzięki której inni stali się bogatsi i wrażliwsi, stali się lepszymi ludźmi.
Cześć Jego pamięci!

Msza żałobna odbędzie się 10.01.17 o godz. 14: 00 w kaplicy cmentarnej w Kaliszu Pomorskim.


Aleksandra Radecka