- MŁODZI RATOWNICY PRZESZKOLILI JUŻ PRAWIE 150 DZIECI!
MŁODZI RATOWNICY PRZESZKOLILI JUŻ PRAWIE 150 DZIECI!
poniedziałek, 05 czerwiec 2017
W dniu 02.06.2017 r. młodzi ratownicy z grupy medycznej MEDICAL TEAM ZSP KALISZ POMORSKI przeszkolili kolejne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Szkolenia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie powiatu drawskiego”.
Uczniowie i uczennice klas drugich mogli przekonać się, jak wygląda podstawowy sprzęt medyczny ratowników, jak wzywać pomoc poszkodowanemu, oraz jak udzielić osobie nieprzytomnej pierwszej pomocy przedmedycznej. Poza podstawowymi czynnościami ratującymi życie, dzieci zobaczyły i przekonały się, jak człowiek czuje się w kołnierzu ortopedycznym, a także jak wyglądają szyny Kramera do złamań.
Warto dodać, że w ciągu 2 tygodniu przeszkolono 139 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim. To jednak nie koniec, ponieważ czekają na nas kolejne klasy i kolejne placówki, jak SP Pomierzyn, Przedszkole w Kaliszu Pomorskim, czy Świetlica wiejska w Sienicy.
Wierzymy, że zdobyta wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy przyda się uczniom, a już teraz zapraszamy na I edycję Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy dla klas VI-VII Szkół Podstawowych z powiatu drawskiego, która odbędzie się w listopadzie.
Dziękujemy za wsparcie finansowe Zarządowi Powiatu Drawskiego w ramach projektu „Szkolenia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie powiatu drawskiego”, realizowanego przez działające przy ZSP w Kaliszu Pomorskim Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem”.

Karol Kalina