- KALISCY LICEALIŚCI NA PODIUM OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW W WYŚCIGACH SMOCZYCH ŁODZI
KALISCY LICEALIŚCI NA PODIUM OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW W WYŚCIGACH SMOCZYCH ŁODZI
poniedziałek, 12 czerwiec 2017
W dniu 10.06.2017r. w Cieszynie nad Jeziorem Siecino odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Wyścigach Smoczych Łodzi o puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie, zorganizowane przez Zakład Karny w Wierzchowie podczas pikniku rodzinnego dla pracowników więzienia.
Na mistrzostwa została zaproszona także drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, szkoły która współpracuje z ZK Wierzchowo, a w ostatnim czasie zakres wspólnych działań został rozszerzony o powołanie klasy policyjno – penitencjarnej. W imprezie wzięło udział łącznie sześć zespołów, cztery z zakładów karnych i aresztów śledczych oraz strażacy ze Złocieńca i kaliscy licealiści.
Drużyna ZSP w Kaliszu Pomorskim złożona głownie z uczniów i absolwentów szkoły okazała się „czarnym koniem” mistrzostw, pokonując dzięki determinacji, woli walki i dobrej kondycji silniejszych fizycznie przeciwników. Ostatecznie uplasowała się na znakomitym trzecim miejscu, odbierając pamiątkowy smoczy puchar z rąk Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie podpułkownika Piotra Warenika i dyrektora ZK Wierzchowo majora Radosława Pewniaka.
Sukces kaliskiego zespołu nie byłby możliwy bez profesjonalnej pomocy pani Violetty Zbytek, nauczycielki wychowania fizycznego z Gimnazjum w Kaliszu Pomorskim, a wcześniej wioślarki, członkini kadry narodowej na igrzyska w Moskwie, która została kapitanem naszej drużyny. Cennych uwag udzielał również licealistom obecny na mistrzostwach pan Marek Łbik, kajakarz i dwukrotny medalista olimpijski z Seulu. Dziękujemy pani Violetcie Zbytek i panu Markowi Łbikowi za wielką pomoc w doprowadzeniu kaliskiej załogi do trzeciego miejsca.
Pragniemy też podziękować dyrektorowi ZK Wierzchowo panu majorowi Radosławowi Pewniakowi za zaproszenie kaliskiego Liceum na zawody.
Drużynę skompletował i zorganizował nauczyciel historii i przedmiotów policyjnych ZSP w Kaliszu Pomorskim Krzysztof Wójciak. W imprezie wziął również udział dyrektor szkoły Maciej Rydzewski oraz nauczyciele – major Andrzej Kowalewski, który prowadził podczas pikniku zajęcia strzeleckie dla dzieci oraz Konrad Chwastek, nauczyciel historii i wos, członek załogi łodzi.
W zawodach wzięli udział: Krzysztof Wójciak, organizator załogi, Violetta Zbytek, kapitan osady, Konrad Chwastek, nauczyciel LO oraz uczniowie i absolwenci szkoły: Białecki Nikodem, Błażewicz Magdalena, Kuca Patryk, Kuca Dawid, Kuca Krzysztof, Liszewski Kacper, Szczygielski Łukasz, Reczko Agnieszka, Antosiak Arkadiusz, Bubel Kacper, Kuca Dawid, Doburzyński Kamil, Ambroziak Kacper, Wierzbiński Michal, Lurka Karol, Molenda Damian, Słupski Radosław, Wojtko Kacper.


Maciej Rydzewski