- KALISCY LICEALIŚCI FINALISTAMI TURNIEJU HISTORYCZNEGO IPN W SZCZECINIE
KALISCY LICEALIŚCI FINALISTAMI TURNIEJU HISTORYCZNEGO IPN W SZCZECINIE
poniedziałek, 12 czerwiec 2017
W dniu 9 czerwca 2017r. w  auli I Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbył się, zorganizowany przez OBEP IPN w Szczecinie VII Turniej Historyczny dla szkół ponadgimnazjalnych „Szerokim gestem. Zamieszajmy w peerelowskim kotle”. W rywalizacji wzięło udział 38 trzyosobowych drużyn ze szkół województwa zachodniopomorskiego.
W konkursie wzięła również udział drużyna „Pogromcy stonki” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Weronika Mazur z klasy 1a, Szymon Wytlib z klasy 2a oraz Grzegorz Rydzewski z klasy 2c, pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego.
Uczestnicy konkursu, wyposażeni przez organizatorów w okolicznościowe koszulki, mieli do wykonania wiele ciekawych zadań związanych z dziejami Polski Ludowej. Rozwiązywali m. in. karty pracy, oglądali fragmenty filmów, na podstawie piosenek i teledysków identyfikowali kryzysy społeczno – politycznyne w PRL, analizowali źródła historyczne z archiwów Służby Bezpieczeństwa.
Nasza drużyna odniosła w tej edycji turnieju największy jak dotychczas sukces w historii występów kaliskich licealistów. Awansowała z trzeciego miejsca do finału, gdzie ostatecznie zajęła piąte miejsce.

Maciej Rydzewski