- Szkoła promująca zdrowie "Światowy Dzień Bez Tytoniu"
Szkoła promująca zdrowie "Światowy Dzień Bez Tytoniu"
czwartek, 15 czerwiec 2017

Dnia 31.05.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w dzień ,,Pikniku Młodych Pasjonatów", uczniowie z klasy 1d, pod opieką pedagoga szkolnego Anny Józiak, zorganizowali "Międzynarodowy dzień bez Papierosa”. To świetna okazja do chwili zastanowienia się nad tym smrodliwym nałogiem, który rujnuje finanse, urodę i przede wszystkim nasze, jakże cenne zdrowie, a także życie.
W ramach obchodów uczniowie przygotowali plakaty oraz gazetki tematyczne na temat szkodliwości palenia, które zostały wywieszone na korytarzu szkolnym. Poza tym została przygotowana wystawka broszur dotyczących szkodliwości palenia. Wszyscy odwiedzający naszą szkołę, a przede wszystkim uczniowie mogli przekonać się jakie szkodliwe jest palenie i jakie są jego skutki.
Zaopiekuj się własnym losem
I zacznij walkę z PAPIEROSEM!
Bo gdy patrzysz na palaczy
Myślisz sobie BRZYDCY TACY!

Kacper Kłosowiak, uczeń klasy Id