- Certyfikaty Cambridge English z języka angielskiego w kaliskim liceum
Certyfikaty Cambridge English z języka angielskiego w kaliskim liceum
czwartek, 15 czerwiec 2017
W pierwszych dniach czerwca 2017r. po raz kolejny uczniowie kaliskiego Liceum podjęli się ciężkiego zadania, jakim była próba zdobycia certyfikatów językowych. Łącznie swoich sił spróbowały 73 osoby, głownie uczniowie klas dwujęzycznych (1a, 2a, 2b), ale też uczniowie grup zaawansowanych oraz osoby spoza szkoły. Poziom trudności certyfikatów Cambridge English wahał się od B1 (PET), będącego podstawowym certyfikatem zdawanym w kaliskim liceum do C2 (CPE), który jest dokumentem potwierdzającym biegłość w swobodnym posługiwaniu się tym językiem.
Certyfikaty dzielą się na pięć podstawowych komponentów: mówienie, słuchanie, czytanie, pisanie oraz gramatyka. Aby uzyskać satysfakcjonującą ilość punktów, która pozwoli na zdanie chociażby z najniższym wynikiem, należy wykazać się wysokimi umiejętnościami. Rangę trudności może potwierdzić fakt, że studia filologiczne zapewniają umiejętności na poziomie Proficiency, czyli C2, będącym ostatnim wyzwaniem na drabince Cambridge English.
Wyniki najprawdopodobniej pojawią się w lipcu. Do tego czasu pozostaje wiara w swoje umiejętności i łut szczęścia.

Karolina i Magda