- SPOTKANIE MOTYWACYJNE MOC PASJI
SPOTKANIE MOTYWACYJNE MOC PASJI
poniedziałek, 19 czerwiec 2017
W dniu 6 czerwca 2017 roku w MGOK-u w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie motywacyjne pt. "MOC PASJI”. Było to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Kaliszu Pomorskim. Na event zaproszeni zostali uczniowie z liceum oraz gimnazjum w Kaliszu Pomorskim, a także mieszkańcy miasta i okolic. Sala była wypełniona po brzegi, przyszło 150 osób.
Event rozpoczął się piosenką zespołu Dystraktor z kaliskiego Liceum. Gości przywitała pani wicedyrektor Katarzyna Witek. Pierwszym prelegentem był pan Wiesław Piotrowski. Opowiedział widzom swoją rodzinną historię. Przedstawił trzy najtrudniejsze etapy ze swojego życia : chorobę żony, swoją chorobę oraz adopcję dzieci.
- Według mnie wystąpienie pana Wiesława było bardzo wzruszające. Opowiadał szczerze o tym, co spotkało go w życiu, o swojej rodzinie, o trudnych chwilach. Mimo przeciwności losu nie poddawał się, wierzył, że będzie dobrze, pomogła mu jego ogromna pasja do historii. Uważam, że jest on człowiekiem, z którego nasze pokolenie powinno brać przykład. Pokazał, że jeśli się czegoś bardzo mocno pragnie to można osiągnąć wszystko. Ważne, żeby mieć pasję, bliskich ludzi i przede wszystkim wierzyć w siebie. – komentuje Ewelina Maćkowiak, uczennica z drugiej klasy liceum.
Następnym mówcą był Daniel Morcinek - organizator tego przedsięwzięcia. Była to jego pierwsza mowa publiczna. Przedstawił słuchaczom jak narodziły się jego zainteresowania psychologią oraz mowami motywacyjnymi.
Po Danielu Morcinku wystąpił gość specjalny – Monika Janicka. W swojej mowie skupiła się na szkolnych doświadczeniach, na nauce przedmiotów, które właśnie są jej pasją. Przedstawiła trudne sytuacje ze swojego życia oraz to jak sobie z nimi poradziła. Na co dzień Monika Janicka jest właścicielką firmy KEKS Polska, która głównie zajmuje się komunikacją interpersonalną oraz interpersonalną.
- „MOC PASJI“ było dla mnie wyjątkowe spotkanie, dlatego, że wszystkie opowiedziane historie wydarzyły się naprawdę. Nikt ich nie wymyślił. Napisało je życie. Nic tak nie pobudza mnie do refleksji, jak przeżycia. To one nas kształtują. Sprawiają, że czujemy i doświadczamy. Budują w nas zrozumienie. Rozwijają wrażliwość. Sprawiają, że mamy możliwość przyjrzeć się życiu oczami innych ludzi. Nigdy nie będziemy w stanie przeżyć czyjegoś życia, ale zagłębiając się jedynie w inspirujące historie, mamy możliwość zastanowienia się nad własnym – wspomina Monika Janicka.
Ostatnim prelegentem był kolejny gość specjalny – Dawid Świstek, zawodowy mówca, właściciel firmy DS-Academy, która proponuje usługi w zakresie rozwoju osobistego, biznesu czy wystąpień publicznych. Uczestnicy mieli okazję doświadczyć profesjonalnej mowy. Treścią wystąpienia było zachęcenie do życia z pasją oraz jej poszukiwania. Pan Dawid Świstek przedstawił swoją historię o tym jak zakładał własną firmę. Na zakończenie wystąpienia poprosił na scenę Daniela Morcinka, organizatora spotkania. Daniel został nagrodzony brawami oraz otrzymał prezent od Dawida Świstka. Ufundował mu darmowe szkolenie z wystąpień publicznych. Szkolenie odbędzie się w Katowicach.
- Jestem bardzo zaszczycony tą nagrodą. Jest to dla mnie wielka szansa. Zorganizowałem to spotkanie dla innych, a teraz dostaje taki prezent. Warto spełniać marzenia i nadal za nimi będę szedł – komentował wzruszony Daniel Morcinek.
Każda z mów była przeplatana wystąpieniami artystycznymi zespołu Dystraktor oraz uczniów z teatralnego koła „Klepsydra”. Spotkanie wywołało wzruszenie wśród widowni. MOC PASJI została odebrana z dużym entuzjazmem, zwłaszcza przez uczniów Liceum w Kaliszu Pomorskim.
- Sądzę, że Danielowi udało się zorganizować świetne wydarzenie, tak młody człowiek podołał wielkiemu przedsięwzięciu. Opowiedziane historie wzruszyły mnie jak i całą publiczność. Jestem dumny, że mam takiego kolegę, który postawił sobie poprzeczkę tak wysoko i dąży do tego pomimo wielu przeszkód –wypowiadał się Piotr Skorulskj, uczeń z Liceum w Kaliszu Pomorskim.
Spotkanie motywacyjne „Moc pasji” zostało dofinansowane przez gminę Kalisz Pomorski w ramach projektu „Nasza Mała Ojczyzna” realizowanego przez Stowarzyszenie Jesteśmy Razem, działające przy Liceum w Kaliszu Pomorskim. Dziękujemy za wsparcie Burmistrzowi Kalisza Pomorskiego Panu Michałowi Hypkiemu oraz Radzie Miejskiej, bez których życzliwości realizacja naszego działania nie byłaby możliwa. Daniel Morcinek założył także fanpage na facebook'u pod nazwą „MOC PASJI -Daniel Morcinek”. Każdego chętnego zaprasza do śledzenia dalszych poczynań.

Daniel Morcinek