- Obóz integracyjny klasy policyjno-penitencjarnej
Obóz integracyjny klasy policyjno-penitencjarnej
czwartek, 07 wrzesień 2017
W sobotę 2 września 2017r. grupa 28 uczniów klasy 1d wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko rozpoczęła dwudniowy wyjazd integracyjny w Siemczynie. Bogata historia tej pięknej miejscowości w Gminie Czaplinek stała się tłem gry terenowej przygotowanej specjalnie dla nas przez pana Michała Olejniczakac, sołtysa tej wsi, a zarazem Sołtysa Roku 2016. Siemczyńska młodzież i przyjaciele wsi, w wyznaczonych punktach czekali z zadaniami dla poszczególnych grup. Była to wspaniała okazja to sprawdzenia swoich umiejętności i współpracy przez osoby, które w większości nie znały się wcześniej.
Po zmaganiach w terenie, przyszedł czas na konfrontację wiedzy i umiejętności dotyczących zasad funkcjonowania Ochotniczej Straży Pożarnej. Spacer po pałacowym parku, po którym oprowadził nas sołtys dał chwilę wytchnienia, a jednocześnie był okazją do pokonania lęku przed krótką wędrówką podziemiami przypałacowymi. Musztra której podstaw nauczył młodzież mjr Andrzej Kowalewski, to kolejne wyzwanie, któremu sprostali z dużym sukcesem uczniowie klasy mundurowej. Po stresujących chwilach podczas wydawania komend przyszedł czas na przymiarkę spodni i koszulek polowych, pierwszych elementów umundurowania klasy.
Wieczorne ognisko nad Zatoką Henrykowską z gitarą i śpiewem, to miły akcent po trudach dnia. Nie oznaczał jednak końca zmagań. Późne godziny wieczorne stały się doskonałym klimatem do gier integracyjnych. Zależało nam na poznaniu się i swoich zainteresowań. W towarzystwie opiekuna pana Krzysztofa Wójciaka i wychowawcy klasy każdy miał okazję poznać się wzajemnie z koleżankami i kolegami w siemczyńskiej świetlicy.

Niedziela 3 września zaczęła się dla wszystkich uczestników dość wcześnie, bo jeszcze przed 6 rano. Wszyscy byli jednak gotowi do kolejnego zadania integracyjnego, bardzo poważnego i odpowiedzialnego zarazem. Zostaliśmy wyznaczeni do wielu zadań związanych z zabezpieczeniem Festynu Lotniczego w Mirosławcu. Jak na drużynę, która właśnie rozpoczyna swoje zmagania z klasą mundurową, to był to niezapomniany i pracowity początek. Witanie gości festynu, sprzedaż koszulek i gadżetów, porządkowanie terenu, obsługa parkingów i płyty lotniska, to tylko niektóre zadania młodych ludzi. Dało to nam wiele możliwości do sprawdzenia się i współpracy. – Była to świetna okazja do integracji klasy, a udana realizacja wspólnych działań to dobry prognostyk na przyszłość, powiedział wychowawca klasy 1d, Paweł Łuczko.

Paweł Łuczko