- INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO W ZSP W KALISZU POMORSKIM
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO W ZSP W KALISZU POMORSKIM
czwartek, 07 wrzesień 2017
W poniedziałek 4 września 2017r. na dziedzińcu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się uroczysty apel inaugurujący rok szkolny 2017/2018.
W uroczystości wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, pan Janusz Garbacz, Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie, pan dr hab.inż. kpt.ż.w. Wojciech Ślączka, przedstawiciel Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, pan mjr mgr inż. Tomasz Andrzejczak, Komendant Komisariatu Policji w Kaliszu Pomorskim, pan asp. sztab. Zbigniew Maślak oraz proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim ks. Kazimierz Serafin.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski powitał zgromadzonych, życzył uczniom i nauczycielom wytrwałości i realizacji wszelkich planów i zamierzeń w nowym roku szkolnym. Podkreślił rolę nauczycieli, przewodników młodzieży w trudnym wyborze życiowej drogi. Podkreślił również, że szkoła rozwija się, czego dowodem jest rosnąca liczba uczniów, klas i nauczycieli. W roku szkolnym 217/2018 naukę w ZSP w Kaliszu Pomorskim rozpoczęli uczniowie czterech klas pierwszych liceum oraz pierwszej klasy technikum informatycznego pod patronatem Akademii Morskiej w Szczecinie.
Miłym akcentem były życzenia, jakie Dyrektor złożył, Zastępcy Dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim, a zarazem nauczycielce matematyki, pani Katarzynie Witek z okazji jubileuszu 20-lecia pracy w zawodzie nauczyciela. W imieniu władz Powiatu Drawskiego powodzenia i sukcesów oraz dobrej atmosfery w szkole życzył uczniom i pracownikom placówki Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego pan Janusz Garbacz. - Wybraliście bardzo dobrą szkołę, w której uczą najlepsi nauczyciele – podkreślił zwracając się do uczniów klas pierwszych.
Apel prowadziła przewodnicząca Samorządu Szkolnego, uczennica klasy 3a Olivia Kucharska. Koordynatorką uroczystości, czuwającą nad jej prawidłowym przebiegiem była nauczycielka języka polskiego, pani Joanna Mączkowska.

Maciej Rydzewski