- Nowy rok szkolny, nowy Samorząd Uczniowski
Nowy rok szkolny, nowy Samorząd Uczniowski
piątek, 15 wrzesień 2017
Dnia 13.09.2017r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się pierwsze zebranie Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018.
Zebranie przeprowadził nowy opiekun Samorządu Uczniowskiego, nauczyciel wychowania fizycznego Karol Kalina. W czasie trwania spotkania były omawiane działania w nowym roku szkolnym, takie jak zabawy edukacyjno-integracyjne dla klas pierwszych, zbiórka pieniędzy na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska, czy też przeprowadzenie kiermaszu ciast w ramach zbiórki pieniędzy dla rodzin potrzebujących pomocy w akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA. Oprócz omawiania działań na rok szkolny 2017/2018, został zaprezentowany kalendarz roku szkolnego, a także omówiono i zaproponowano pewne zmiany w regulaminie Ligii Klas.

Bardzo ważnym punktem zebrania był wybór nowych władz Samorządu Uczniowskiego. Po przedstawieniu kandydatów do objęcia funkcji przewodniczącego, zastępcy oraz skarbnika społeczność szkolna wyłoniła swoich przedstawicieli. Nową przewodniczącą SU została uczennica klasy drugiej policyjno-prawnej Oliwia Kanabaj, zastępcą Wiktoria Spieler z klasy pierwszej artystyczno-medycznej oraz skarbnikiem Wojciech Pindor, uczeń klasy pierwszej technikum informatycznego.
Nowym przedstawicielom uczniowskiej braci życzymy sukcesów w pracy, kreatywności, ciekawych pomysłów i ich skutecznej realizacji oraz owocnej współpracy z dyrektorem i nauczycielami.

Opiekun SU: Karol Kalina