- LICEALIŚCI HONOROWYMI KRWIODAWCAMI
LICEALIŚCI HONOROWYMI KRWIODAWCAMI
piątek, 15 wrzesień 2017
Dnia 14 września 2017 roku pod budynkiem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zaparkował krwiobus. Od godziny 9.00 rozpoczęła się otwarta akcja poboru krwi. Koordynatorem przedsięwzięcia była Anna Józiak – pedagog szkolny, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Szczecina.
Krew nazywana jest darem życia, gdyż jest niezbędna do ratowania ludzkiego zdrowia. Zapotrzebowanie na nią jest ogromne. Aby wyjść naprzeciw młodzieży chętnej do oddawania krwi już po raz czwarty w ZSP w Kaliszu Pomorskim zorganizowano akcję honorowego krwiodawstwa.
Jak zwykle młodzież stanęła na wysokości zadania i oddała dużą ilość bezcennego daru, jakim jest krew. Łącznie krew oddały 42 osoby. Nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele. Wszystkim ofiarującym swoją krew serdecznie dziękujemy za wielkie serce i empatię w imieniu chorych, którym być może uratują życie.

Anna Józiak