- Konferencja Samorządów Uczniowskich Xu 2017
Konferencja Samorządów Uczniowskich Xu 2017
wtorek, 10 październik 2017
W dniach od 4 do 6 października 2017 r. uczniowie z Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Oliwia Kanabaj (przewodnicząca), Wiktoria Spieler (zastępca) i Wojciech Pindor (skarbnik) wraz z opiekunem, panem Karolem Kaliną wzięli udział w Interpersonalnej Konferencji Samorządów Uczniowskich Xu 2017 w Szczecinie.
W czasie trwania trzydniowej konferencji uczniowie zostali podzieleni na grupy, którymi kierowali, tzw. Team Leaderzy. W zespołach musieli w sposób kreatywny przygotować i zaprezentować dwa projekty „Opracuj sposób na możliwie najbardziej efektywny i sprawiedliwy wybór składu samorządu uczniowskiego” oraz „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Jak nawiązać, usprawnić i wykorzystać współpracę międzyszkolną? Uwzględnij zarówno działania stałe jak i inicjatywy podejmowane jednorazowo”. Efekty swojej pracy przedstawiali ostatniego Konferencji w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego przed jury składającym się z Prezydium SU V Liceum w Szczecinie. Oprócz pracy w grupach nad projektami, uczniowie brali również udział w wykładach prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego, a także spotkaniach z wolontariuszami zagranicznymi z Gruzji, ze Stowarzyszenia POLITES.
Młodzi samorządowcy z Kalisza Pomorskiego dobrze zaprezentowali się podczas spotkania. Wojciech Pindor wraz ze swoją grupą zajął trzecie miejsce za pomysłowe projekty na rzecz działalności Samorządu Uczniowskiego, natomiast Wiktoria Spieler została wyróżniona przez swoją Team Leaderkę za wkład i zaangażowanie w opracowanie projektów w czasie trwania Konferencji.
Wracamy do Kalisza Pomorskiego z głowami pełnymi pomysłów, motywacją do pracy i chęcią wniesienia pozytywnych zmian na rzecz uczniowskiej społeczności.


Opiekun SU
Karol Kalina