- Kaliscy Licealiści na warsztatach ,,Akademia Młodego Lidera"
Kaliscy Licealiści na warsztatach ,,Akademia Młodego Lidera"
czwartek, 12 październik 2017
W dniach 7-8 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty pn. ,,Akademia Młodego Lidera”. Uczestnikami zajęć była grupa 19 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, z opiekunem Anną Józiak - pedagogiem szkolnym. Dwudniowe bezpłatne warsztaty były współfinansowane ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Głównym celem zajęć było zwiększenie efektywności procesów edukacyjnych poprzez podniesienie kompetencji uczniów w zakresie odkrywania swoich mocnych stron, wytyczania celów i wzmacniania pewności siebie. Ogromne zaangażowanie młodzieży można było zaobserwować podczas warsztatów metodą FRIS. Uczniowie mieli okazję zdiagnozować swoje predyspozycje, oraz otrzymali wiele cennych wskazówek do pracy podczas rozwiązywania problemów i komunikacji z osobami o innych stylach myślenia.
W niedzielę odbyły się warsztaty, które pomagają zdiagnozować i rozwiązać problemydotyczące np. szkoły. Dzięki zajęciom uczestnicy szkolenia poznali metody współdziałania w grupie, sposoby przejmowania przewodnictwa i włączania się w życie lokalne. Licealiści krok po kroku dowiedzieli się, jak opracować strategię działania, jak pozyskać sprzymierzeńców, zbudować zespół i znaleźć fundusze na wdrożenie swoich pomysłów w życie.
Wierzymy, że nabyte podczas szkolenia umiejętności z zakresu kompetencji głównie społecznych, będą odzwierciedleniem sukcesu naszych uczniów na rynku pracy iw życiu osobistym. Zdobyte certyfikaty, wzbogacą doświadczenie licealistów i mogą stać się pomocne, np. podczas ubiegania się w przyszłości o pracę.
Podziękowania kierujemy w stronę certyfikowanych trenerów oraz specjalistów z zakresu zarządzania projektami, dzięki którym wzbogaciliśmy nasz zasób wiedzy i umiejętności. Dziękujemy pani: Annie Chraniuk, Joannie Sawickiej- Budziak, panu Marcinowi Scech i Fundacji Animatus, za współpracę. Natomiast dyrekcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, dziękujemy za udostępnienie pomieszczenia, na zajęcia warsztatowe.


Anna Józiak