- Dzień Edukacji Narodowej w ZSP w Kaliszu Pomorskim
Dzień Edukacji Narodowej w ZSP w Kaliszu Pomorskim
poniedziałek, 16 październik 2017
W dniu 13. października 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim miał miejsce uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W obchodach święta uczestniczyli uczniowie, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. Było wiele życzeń, kwiatów, podziękowań i wzruszeń podczas recitalu piosenek, jakie uczniowie zadedykowali swoim nauczycielom.
Wśród gości, których przywitał Dyrektor Szkoły - pan Maciej Rydzewski, byli m.in.: pan Janusz Garbacz (Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego), pani Halina Samek i pan Jacek Romaniuk (Radni Powiatu Drawskiego), pani Grażyna Błądek (Przewodnicząca Rady Rodziców), pani Elżbieta Zydorek (Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego), proboszcz Parafii w Kaliszu Pomorskim ks. Kazimierz Serafin oraz przedstawiciele współpracujących ze Szkołą jednostek wojskowych – 16. WOG Drawsko, Wydziału Żandarmerii Wojskowej Oleszno i Składu Cybowo oraz Straży Miejskiej w Kaliszu Pomorskim.
– Wasz rozwój i niepowtarzalna atmosfera w naszej szkole są związane przede wszystkim z tym, że w kaliskim Liceum i Technikum pracują nauczyciele z powołania, którym możecie zaufać i z którymi możecie pewnie zmierzać drogą poznania i wchodzenia w dorosłe życie. To dla mnie ogromna radość i zaszczyt, że mogę współpracować z tak wspaniałym gronem pedagogicznym, powiedział do uczniów i nauczycieli Dyrektor pan Maciej Rydzewski. Zwrócił się także do zaproszonych gości – Razem pracujemy na sukces szkoły. Tworzycie nam Państwo komfortowe warunki nauki i pracy. Dziękujemy i zapewniamy, że to dobra inwestycja, inwestycja w przyszłość młodego pokolenia.
Po pełnych ciepłych słów życzeniach zaproszonych gości, złożyli je także nauczycielom przedstawiciele Samorządu Szkolnego, a uczniowie wręczyli nauczycielom w dowód wdzięczności symboliczne dyplomy i kwiaty. Ciekawym akcentem było wręczenie przez uczniów statuetek nauczycielom, którzy wygrali plebiscyt m.in. na najbardziej wymagającego, przyjaznego, sprawiedliwego i wyrozumiałego pedagoga. Atmosferę spotkania wzbogaciły piosenki w wykonaniu wokalistów z grupy teatralnej „Klepsydra”. Podczas apelu zostały również wręczone certyfikaty ukończenia warsztatów Akademii Młodego Lidera oraz nastąpiło pożegnanie wolontariuszek z Egiptu, Sri Lanki i Meksyku, prowadzących przez dwa tygodnie warsztaty z młodzieżą.
Tę niezwykłą atmosferę wspólnego świętowania oraz przeżywania Dnia Edukacji podkreśliła Zastępca Dyrektora pani Katarzyna Witek, która wraz z grupą uczniów z technikum informatycznego wręczyła kwiaty nauczycielom nagrodzonym Medalami Komisji Edukacji Narodowej – pani Jadwidze Czernidze i pani Joannie Bonieckiej oraz Dyrektorowi Maciejowi Rydzewskiemu, nagrodzonemu Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, a także pani Joannie Mączkowskiej, wyróżnionej Nagrodą Starosty Drawskiego. Na zakończenie Dyrektor szkoły – pan Maciej Rydzewski, zaprosił gości na poczęstunek i podziękował koordynatorce uroczystości, pani Joannie Mączkowskiej oraz wszystkim osobom zaangażowanym w jej przygotowanie, za profesjonalne zorganizowanie apelu.


Maciej Rydzewski