- Zajęcia klasy policyjno - penitencjarnej z biegłym sądowym
Zajęcia klasy policyjno - penitencjarnej z biegłym sądowym
poniedziałek, 16 październik 2017
W środę 11 października 2107r. kaliscy Licealiści z klasy pierwszej policyjno - penitencjarnej uczestniczyli w ramach przysposobienia policyjnego w zajęciach z panem Mirosławem Melnyczokiem, członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego oraz biegłym sądowym w tych dziedzinach.
Podczas trzech godzin lekcyjnych uczniowie poznawali podstawy prawne i zasady pracy rzeczoznawcy i biegłego sądowego. W przyszłej służbie w policji nie będzie z pewnością brakować sytuacji, w których poznane podczas pierwszych zajęć praktyczne sposoby analizy zdarzeń drogowych będą bardzo istotnym źródłem informacji. Poza tym młodzi ludzie dowiedzieli się na przykładach zaczerpniętych z doświadczenia biegłego, jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym i jakich sytuacji unikać.
Zajęcia z panem Melnyczokiem, to ważny element w rozwijaniu kompetencji uczniów klas mundurowych związanych z pracą w policji i bezpieczeństwem ruchu drogowego. Planowane są kolejne. Następne spotkanie rozpocznie się sprawdzianem zdobytych w środę wiadomości. Bardzo dziękujemy panu Mirosławowi Melnyczukowi za bezinteresowną pomoc i chęć współpracy ze szkołą oraz profesjonalne i bardzo ciekawe przygotowanie zajęć dla młodzieży.


Paweł Łuczko, Maciej Rydzewski