- Kaliscy Licealiści na Powiatowym Dniu Edukacji Narodowej
Kaliscy Licealiści na Powiatowym Dniu Edukacji Narodowej
poniedziałek, 16 październik 2017
Powiatowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 12 października w Drawsku Pomorskim. Jedną z kilku nagród Starosty Drawskiego, wręczonych wyróżniającym się pedagogom z tej okazji, otrzymała Joanna Mączkowska, polonistka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Starosta Stanisław Kuczyński pogratulował laureatom, a Wicestarosta Jacek Kozłowski podziękował im za znakomite efekty, jakie osiągają w procesie kształcenia młodzieży.
Joanna Mączkowska otrzymała nagrodę nie tylko za sukcesy dydaktyczne, lecz także artystyczne, gdyż od kilku lat prowadzi w kaliskim Liceum grupę teatralną „Klepsydra” znaną ze spektakli oraz koncertów.
I właśnie członkowie „Klepsydry”: Adrian Kociuba, Kamila Pomagalska i Julia Zinczuk uświetnili czwartkowe spotkanie w sali obrad Starostwa gorąco oklaskiwanym koncertem piosenek polskich i angielskich. W uroczystości uczestniczył także Maciej Rydzewski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, który pogratulował Joannie Mączkowskiej otrzymanej nagrody i występującym solistom wzruszającego występu. O występie z uznaniem wyraził się również Starosta Drawski, Stanisław Kuczyński.


Joanna Mączkowska