- MEDICAL TEAM Kalisz Pomorski szkolił mieszkańców Sienicy
MEDICAL TEAM Kalisz Pomorski szkolił mieszkańców Sienicy
piątek, 20 październik 2017
W dniu 10 października 2017 r. grupa medyczna MEDICAL TEAM z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Klaudia Wydrzyńska, Arleta Janeczek, Aleksandra Juszkiewicz, Karolina Hofman, Nikola Kramm, Wiktoria Bagrowska, Natalia Kopczyk, Aleksandra Ramza i Karolina Budnicka, pod opieką Instruktora Pierwszej Pomocy Pana Karola Kaliny szkoliła mieszkańców Sienicy w świetlicy wiejskiej.
Spotkanie miało na celu przekazanie uczestnikom oraz utrwalenie najważniejszych wiadomości i umiejętności dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Odbywało się w grupach tematycznych, w których młodzież wraz z opiekunem uczyła dorosłych jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy osobom dorosłym i dzieciom w wypadku ataku serca, zadławieniach, a także przy krwotokach i złamaniach. Poza tym uczestnicy szkolenia dowiedzieli się jak prawidłowo wykonywać szczegółowe badanie urazowe u osób poszkodowanych.
Serdecznie dziękujemy za gościnne przyjęcie mieszkańcom Sienicy oraz za smaczny poczęstunek podczas trwania szkolenia. Umówiliśmy się na kolejne spotkanie.

Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu „Szkolenia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie powiatu drawskiego” finansowanego przez Zarząd Powiatu Drawskiego, któremu dziękujemy za wsparcie naszych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszej Małej Ojczyzny.


Karol Kalina