- MARSZ KONDYCYJNY KLAS MUNDUROWYCH
MARSZ KONDYCYJNY KLAS MUNDUROWYCH
sobota, 21 październik 2017
W dniu 18 października 2017r. klasy mundurowe z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, 1c, 1d, 2c i 2d wzięły udział w cyklicznym marszu kondycyjnym. Ćwiczenie zostało zorganizowane i przeprowadzone przez opiekunów i wychowawców klas mundurowych – Andrzeja Kowalewskiego, Krzysztofa Wójciaka, Sebastiana Statecznego, Karola Kalinę i Pawła Łuczkę. Po zbiórce, sprawdzeniu umundurowania i przydzieleniu zadań ponad 110 uczniów ruszyło drogami leśnymi w stronę Dębska. Po drodze uczniowie, podzieleni na drużyny mieli do wykonania różne zadania z topografii, orientacji w terenie, wyznaczania kierunku marszu, a także ćwiczyli wykonanie piosenki marszowej - co było jedną z konkurencji.
Po około 8 kilometrach drużyny dotarły do pałacu w Dębsku, gdzie był czas na odpoczynek, ognisko i kiełbaski, ale również strzelanie z broni pneumatycznej. Po zajęciach w Dębsku uczniów czekało ostatnie 6 kilometrów marszu, by w godzinach popołudniowych wrócić do szkoły. Po podsumowaniu wyników okazało się, że konkurencje sprawnościowo - topograficzne wygrała klasa 1d, natomiast wykonanie piosenki marszowej klasa 2d.
Piękna pogoda, możliwość podziwiana walorów polskiej złotej jesieni sprawiły, że te kilkanaście kilometrów minęło szybko i prawie bezboleśnie. Następny marsz odbędzie się już w zimowej scenerii.


Krzysztof Wójciak