- Spotkanie w ramach Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi
Spotkanie w ramach Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi
sobota, 21 październik 2017
Dzień 18 października obchodzony jest jako „Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi”. Z tej okazji w tym dniu klasy policyjne z kaliskiego Liceum spotkały się z panią sierżant Karoliną Żych z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, by porozmawiać o tym jednym z najpoważniejszych problemów naszych czasów. Po obejrzeniu kilku krótkich filmów na temat m. in. żebractwa, prostytucji, obozów pracy, uczniowie mogli porozmawiać z policjantką.
Dowiedzieli się również, że handel ludźmi to także nielegalne adopcje, handel organami czy, bardzo aktualny dziś problem - przemyt imigrantów. Spotkanie uświadomiło nam, że handel ludźmi to niestety ciągle aktualny problem nie tylko w dalekich krajach.


Krzysztof Wójciak