- Matematyczny trening motywacyjny z Mistrzem
Matematyczny trening motywacyjny z Mistrzem
piątek, 27 październik 2017
Dnia 25 października 2017r. klasy maturalne 3a, 3b, 3c, 3d, 3e i 3f z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wzięły udział w wykładzie motywacyjnym pt. „Jak zdać maturę z matematyki?”. Wykład poprowadził pan Dariusz Kulma nauczyciel matematyki z ponad 20-letnim stażem, autor serii książek dla maturzystów i Nauczyciel Roku 2008.
Pan Dariusz udzielił porad dla uczniów o tym, jak się uczyć, jak powtarzać, by uczyć się skutecznie, co pomaga w nauce, a co przeszkadza, jak wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji. Wykład wskazał ścieżkę i zachęcił ucznia, by chciał nią podążać w realizacji swoich marzeń. Spotkanie to było pełne wartościowych treści przekazywanych z ogromną dawką poczucia humoru. Owocny dialog dwóch stron – uczniów i nauczyciela? Niekoniecznie, raczej uczniów i ich przyjaciela, bo trzeba być przyjacielem młodzieży, by mówić im o sprawach istotnych, nie wzbudzając w nich poczucia bycia pouczanym czy strofowanym.
„Matematyka jest niezwykłą nauką lecz kiedy wkłada się serce w to, co się robi, lekcje otrzymują magiczny urok” – podkreśliła w swoim podziękowaniu, Zastępca Dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim, Katarzyna Witek. Spotkanie zorganizowały nauczycielki matematyki: Danuta Stempień, Zyta Bogacz oraz Katarzyna Witek.


Katarzyna Witek