- Spotkanie z Autorytetem
Spotkanie z Autorytetem
poniedziałek, 30 październik 2017
W ramach cyklu spotkań pod nazwą Autorytety XXI wieku, młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim spotyka się z ludźmi, którzy w czasach zaniku autorytetów mogą być wzorem dla młodego człowieka. Jednym z takich działań było spotkanie w dniu 26 października 2017r. z Danielem Ortegą, znakomitym sportowcem i trenerem rozwoju osobistego, znanym z mediów społecznościowych. Koordynatorem i organizatorem działań był uczeń klasy 2d, Kacper Kłosowiak, dla którego pan Daniel Ortega jest autorytetem, stanowiącym wzór do naśladowania.
Kacprowi pomagała i wspierała go pani Anna Józiak, szkolny pedagog. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich.
Nasz gość wielokrotnie podkreślał, że pasja, wytrwałość, wiara we własne siły i walka z własnymi słabościami mogą zmienić nasze życie. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawych wypowiedzi Daniela Ortegi, który opowiadał o początkach swojej przygody ze sportem, bezpieczeństwie w sporcie oraz budowaniu pozytywnego wizerunku własną pracą, zaangażowaniem i chęcią odniesienia sukcesu. Wielu uczniów zainteresowanych doświadczeniami i fachową wiedzą pana Daniela Ortegi zadawało mu indywidualne pytania po warsztatach grupowych.
Po zajęciach, młodzież, otrzymała cenne wskazówki do pracy nad swoją sylwetką, miała też możliwość wspólnie z panem Danielem, uczestniczyć w treningu, na siłowni. Duże zainteresowanie młodzieży i chęć korzystania z pozytywnych doświadczeń ludzi takich jak pan Daniel Ortega, uświadamia nam, że życie według zasad i konsekwencja w działaniu, w realizacji życiowych celów nadal są ważne dla młodych ludzi. Autorytetem człowiek nie staje się z dnia na dzień. To długa droga człowieka inteligentnego emocjonalnie.
Zachęcam do szukania własnych autorytetów, a jednocześnie zapraszam do podejmowania wysiłku stawania się dla innych autorytetem. Spotkanie, które bardzo podobało się uczniom, zakończyły wspólne zdjęcia i autografy z naszym gosciem.
Serdecznie dziękujemy panu Danielowi Ortedze za cenne wskazówki i przyjazd do ZSP w Kaliszu Pomorskim.


Anna Józiak